Diyarbakır Umut Kervanından ihtiyaç sahipleri yararına kermes
Diyarbakır Umut Kervanı, ihtiyaç sahibi aileler yararına 10 gün sürecek kermes düzenlendi.
Diyarbakır Umut Kervanından ihtiyaç sahipleri yararına kermes

Merkez Sur ilçesi İnönü Bulvarı Dolmuş Durağı Karşısında gerçekleştirilen kermes 10 gün sürecek. Halkın yoğun ilgi gösterdiği kermeste, yöresel yemekler, tatlı çeşitleri, giyim ve aksesuarlar satışa sunuluyor.

Etkinlik ile ilgili açıklamada bulunan Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi, elde ettikleri geliri fakir ve muhtaç ailelere ulaştıracaklarını söyledi.

Elelçi, “10 günlük sürecek olan bu kermesi fakir, muhtaç ve mağdur insanlar yararına açmış bulunmaktayız. Kermesten elde edilecek gelirler bizde kayıtlı olup, başvuran mağdur ve muhtaç ailelere ulaştıracağız. Bu amaçla bu kermesi halkımıza açmış bulunmaktayız. Hayırseverlerimiz bize bu noktada katkı ve destek sunmaları halinde İnşallah ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmış olacağız." dedi.

Kermeslerine katkı sunan hayırseverlerin olduğunu söyleyen Elelçi, "Birileri evlerinden kendi yaptıkları yemeklerle katkı sunarken kimi hayırsever de buradan o yemekleri alarak kermese katkı sunuyorlar. Bazı esnaf kardeşlerimiz de eşya vererek katkı sunuyor." ifadelerini kullandı. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-