Diyarbakır'da denetimlerde yarım ton bozuk et ele geçirildi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi halk sağlığını tehdit eden bozulmuş ve tarihi geçmiş gıda ürünlerine yönelik gerçekleştirdiği denetimlerde kokmuş ve tüketilemeyecek durumda olan bozuk 500 kilogram kırmızı et ele geçirdi.
Diyarbakır'da denetimlerde yarım ton bozuk et ele geçirildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Ekipleri, halk sağlığını tehdit eden bozulmuş ve tarihi geçmiş gıda ürünlerine yönelik denetimlerini sürdürüyor. Ekipler, merkez Yenişehir ilçesinde kokmuş ve tüketilemeyecek durumda olan bozuk 500 kilogram kırmızı ete el koydu.

Halk sağlığını koruma amacıyla çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, kent merkezinde gıda denetimlerine yönelik 3 ayrı ekiple kapsamlı denetim gerçekleştirdi. Gıda Kontrol Ekipleri'nin Yenişehir ilçesinde yaptığı denetimlerde insan sağlığını tehdit eden bozuk 500 kilogram kırmızı ete tutanakla el konuldu.

Bozuk olan kırmızı et imha edildi

Satışa sunulmak üzereyken ele geçirilen kırmızı et ile ilgili gerekli yasal işlemleri gerçekleştiren ekipler, bozuk olan eti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çöp Aktarma İstasyonu'nda kontrollü bir şekilde imha etti.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığının vatandaşların güvenli gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak için denetimlerine kent merkezindeki 4 ilçede gıda ürünü satan ve depolayan işyerlerinde rutin şekilde devam edeceği belirtildi.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-