Hastane yolundaki hemzemin geçit tehlike saçıyor!
Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne gidilen yolun üzerinde bulunan tren rayları kazalara davetiye çıkarıyor.
Hastane yolundaki hemzemin geçit tehlike saçıyor!

Yıllar önce Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi ile Bağlar ilçesinin birleştiği noktada bulunan tren raylarında yaşanan trajediler yapılan bir alt geçit ile çözüme kavuşturulmuştu.

Yine Batıkent bölgesinde her dönem yaşanan ölümlü tren kazaları da gündemden düşmezken yapılan üst geçit ile sorun ortadan kaldırılmıştı. Peki, aynı tehlikelerin belki de daha büyüğünün yaşanabileceği, acil hastaların dakikalarca beklemek zorunda kaldığı Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ağız ve Diş sağlığı Merkezi civarındaki tren yolu ve karayolu üzerinde neden önlem alınmıyor?

Her gün gündüz saatlerinde 10 bin ve gece de aciline binlerce kişinin gittiği Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne gidilen yolun üzerinde bulunan tren rayları kazalara davetiye çıkarıyor.

“HEMZEMİN GEÇİTLER TEHLİKE SAÇIYOR”

Vatandaşlar her iki hastaneye de giden yolun genişletilmesi ve tren raylarının olduğu hemzemin geçitte de üst geçit yapılması için gazetemiz aracılığıyla yetkililere seslendi.

Vatandaşların acil durumlarda gittiği hastanedeki hem zemin geçitte tren geldiğinde tüm araçlar beklerken bazen ambulanslar da mecburi olarak bekliyorlar.  Ambulanstaki hasta saniyelerle yarışırken tren geldiği için bazen 3-5 dakika beklenildiği için hastalar hayatını kaybedebiliyor.

Vatandaşlar bu konuda yetkililere şu şekilde seslendi; “Büyük metropollerde tren rayları için ya üst geçit yâda o yerin durumuna göre alt geçit yapılarak ulaşımda aksamaların önüne geçiliyor. Hele ki bir sağlık kuruluşunun güzergâhında bulunuyorsa daha çok ehemmiyet arz ediyor. Biz hastamızı şifa bulsun diye hastaneye getiriyoruz ama hemzemin geçitte beklerken hastamız vefat edebilir. Diyarbakır gibi medeniyetlere beşiklik etmiş bir kentte neden bu kadar basit sorunlar yıllardır giderilmiyor. İlla birileri öldükten sonra mı önlem almaya başlayacaksınız.” (GÜNEYDOĞU GÜNCEL GAZETESİ)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-