Avukatlık hizmetlerinde KDV yüzde 18'den yüzde 8'e indi
Kimi alanlardaki avukatlık hizmetlerinde, KDV oranının tespitine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete 'de yayımlandı.
Avukatlık hizmetlerinde KDV yüzde 18'den yüzde 8'e indi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karar ile mal ve hizmetlerde uygulanacak KDV oranlarının tespitine ilişkin kararda yeni değişiklikler yapıldı.

Değişikliğe göre, aile mahkemeleri, tüketici mahkemeleri ve çocuk mahkemelerinin görev alanına giren davalar ve işler, vesayet davaları ve işleri; bu davalara bağlı kanun yolları, iş uyuşmazlıklarında dava şartı olarak arabuluculuk ile bunlara bağlı ilamlı icra takipleri kapsamında verilen avukatlık hizmetlerindeki KDV oranı yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüldü.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, söz konusu kararla ilgili yaptığı açıklamada "Yargı Reformu Strateji Belgesi’ndeki bir hedefin daha Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla hayata geçirilmiştir. Bazı alanlardaki avukatlık hizmetlerinde KDV yüzde 18'den yüzde 8'e indi. Böylece vatandaşlarımızın hukuki yardıma erişim maliyeti azalacak, adalete erişimi kolaylaşacak. Hayırlı olsun.” dedi.

Kategori: Ekonomi
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-