Patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerine HÜDA PAR'dan taziye ziyareti
HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Vedat Turgut beraberindeki heyetle Kulp ilçesinde PKK tarafından katledilen sivillerin taziyesine katıldı.
Patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerine HÜDA PAR'dan  taziye ziyareti

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Vedat Turgut, aralarında Diyarbakır il başkanı Osman Aktaş ve ilçe başkanlarının da bulunduğu kalabalık bir heyetle, PKK tarafında düzenlenen saldırıda katledilen vatandaşların taziyelerine katıldı.

Kulp ilçesi kırsalında PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda yaralananları da Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ziyaret eden HÜDA PAR heyeti, yaralı vatandaşlara Allah'tan acil şifalar dilerken, yakınlarına da sabır tavsiyesinde bulundu.

Katledilen köylüler için taziyelerin kabul edildiği Koçker (Totana) köyüne taziye ziyareti gerçekleştiren HÜDA PAR heyeti, vefat edenlere Allah'tan rahmet diledi ve acılı ailelere sabır temennisinde bulundu.

Hatırlanacağı üzere, Kulp'a bağlı Ağaçkorur köyü mevkiinde, odun toplamaya gidenlerin bulunduğu minibüsün geçişi sırasında, PKK tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 7 kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralanmıştı.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-