Bakan Soylu eylem yapan anneleri ziyaret etti
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çocukları PKK tarafından kaçırıldığı gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti.
Bakan Soylu eylem yapan anneleri ziyaret etti

Çocuklarının HDP ve PKK tarafından kandırılarak kaçırıldığını belirten ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki eylemleri devam ediyor.


PKK tarafından yola döşenen bombanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybedenlerin cenaze törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha sonra merkez Bağlar ilçesi Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde bulunan HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti.


11'inci gününde oturma eylemlerine devam eden aileler, Bakan Soylu'dan çocuklarının geri gönderilmesi için destek istedi. Burada eylem yapan annelerle sohbet eden Bakan Soylu, şöyle konuştu:

"Söyledikleriniz bütün Türkiye'yi titretti. Herkesi kendisine bir kere daha getirdi. Bütün Türkiye sizinle tek yürek. Öyle sonuçlar alınacak ki ama sizin bu büyük dirayetinizden Allah razı olsun. Dün senin kızın gibi bir kızı getirdik. Hiç merak etmeyin. Onun annesiyle kucaklaşmasını bir görseydiniz. Hiç endişe etmeyesiniz. Ama böyle yürekli anaların sayesinde yapıyoruz biz bu işi"

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-