Bismil'de kırtasiye deposunda çıkan yangın büyük zarara yol açtı
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde bir kırtasiye deposunda çıkan yangın, maddi hasara neden olurken, alevler mahalle sakinleri tarafından söndürüldü.
Bismil'de kırtasiye deposunda çıkan yangın büyük zarara yol açtı

Edinilen bilgilere göre saat 14.00 sıralarında Bismil ilçesine 15 km mesafedeki Tepe Mahallesi'nde bir kırtasiye deposunda henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. İsa Bal adlı vatandaşa ait olduğu belirlenen depoda çıkan yangını fark eden mahalle sakinleri, hortumlarla ve kovalarla yangına müdahale ederek yangını söndürmeye çalıştı. Depoda çıkan yangın söndürülürken, depo içinde bulunan kırtasiye malzemeleri kullanılamaz hale geldi. İşyerinde, yaklaşık 150 bin liralık maddi zararın meydana geldiği belirtildi.

Yangın söndürüldükten sonra itfaiyenin geldiğini söyleyen işyeri sahibinin amcası Aydın Bal, "Yangın çıktığı an biz itfaiyeye haber verdik. İtfaiye 15 dakikalık mesafede ama yarım saat sonra geldi. İtfaiye gelene kadar biz yangını söndürdük ama kullanılacak bir eşya kalmadı." diyen Bal, "Kendi imkânlarımızla, kovalarla yangını söndürmeye çalışırken bir yandan da içerden malları dışarıya çıkartmak için uğraştık ama yangın ve dumandan dolayı hiçbir eşyayı kurtaramadık." dedi.

İtfaiye zamanında gelmiş olsaydı bu kadar zarar meydana gelmezdi diyen Bal, "Defalarca itfaiyeye haber vermemize rağmen, itfaiye bir türlü gelmedi. Kendi imkânımızla yangını söndürdükten sonra itfaiye olay yerine geldi. İtfaiyenin olay yerine geç gelmesi yüzünden bizler yangın söndürmede yetersiz kaldığımızdan dolayı tüm eşya kullanılamaz hale geldi." diyerek itfaiyenin olay yerine çok geç gelmesinden dolayı sitemde bulundu.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafından konuya ilişkin inceleme başlatıldığı belirtildi. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-