Satışı yasak olan patlayıcı maddeler imha edildi
Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi, satışı yasaklanmış olan maytap, çatapat gibi maddelerin satışını yapan iş yerlerini denetleyerek halk sağlığına ve çocuklara zarar veren patlayıcıları imha etti.
Satışı yasak olan patlayıcı maddeler imha edildi

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla özellikle eğitim kurumlarının çevrelerinde satışı yasaklanmış olan maytap, çatapat gibi maddelerin satışını yapan iş yerleri Bağlar Belediyesi tarafından denetlenerek halk sağlığına ve çocuklara zarar veren patlayıcıları imha etti.

Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, birçok yaralanmaya neden olan maytap, çatapat gibi patlayıcı ve parlayıcı madde satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimleri arttırdı.

İlçe genelinde yasaklı maddelerin satışını yaptığı tespit edilen iş yerlerine yönelik uygulama başlatan ekipler, daha önce yapılan uyarıları dikkate almayan iş yerlerine yasal işlem uyguladı.

Yapılan denetimlerde ele geçirilen çok sayıda patlayıcı madde kontrollü olarak imha edildi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, hem insan sağlığını tehdit eden hem de gürültü kirliliği oluşturarak vatandaşları rahatsız eden, halkın huzurunu ve sağlığını ilgilendiren konularda tedbirler almaya devam edeceklerini söyledi. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-