Diyarbakır'da PKK operasyonu
Diyarbakır'da, PKK'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, eylem hazırlığında olduğu belirtilen 2 kişi tutuklandı.
Diyarbakır'da PKK operasyonu

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğünce yapılan istihbari çalışmalar neticesinde,  S.K. ve R.D. isimli 2 şahsın PKK'ye katıldığı belirtildi.

Söz konusu şahısların, örgütsel eğitim aldıkları, örgütsel ve ideolojik eğitimlerini tamamladıktan sonra PKK'nin gençlik yapılanması YPS'de görevlendirildikleri ve haklarında hiç bir aranma-yakalanma kaydı olmadığından Diyarbakır il merkezindeki şehir yapılanması içerisinde görevlendirilerek aldıkları talimatlar doğrultusunda örgütsel eylemlerde bulundukları ifade edildi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Söz konusu şahısların, aranma ve yakalanma kayıtları olmaması nedeniyle terör örgütü adına eylemlerde bulunduktan sonra ikinci bir eylem emrine kadar normal hayatlarına devam ettikleri tespit edilmiş olup bahse konu şüpheliler yakalanarak gözaltına alınmış ve sevk edildikleri adli makamlarca silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklanmışlardır.

Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında, PKK/KCK terör örgütünün sivil yapılanması, işbirlikçi faaliyetleri ve finans kaynaklarının kurutulmasına yönelik yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir." 

Kategori: Asayiş
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-