Bayram öncesi denetimler arttırıldı
Diyarbakır'da Kurban Bayramı öncesinde gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimler arttırıldı.
Bayram öncesi denetimler arttırıldı

Halk sağlığının korunması amacıyla Kurban Bayramı öncesinde gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimler sıklaştırıldı. Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler kadın zabıtalar eşliğinde market, fırın, pastane ve unlu mamul üretim yerlerine yönelik denetimlerde bulundu.

Bayramlarda en çok tüketilen tatlı ve şekerlemelerin üretimini yapan imalathaneler ile satış noktalarına yönelik yapılan denetimlerde gıda üretimi, depolama ve satış noktaları, temizlik ve hijyen koşulları, personelin kişisel bakımı, gramaj, son kullanım tarihi ve saklama koşulları detaylı incelendi.

Gerçekleştirilen denetlemelerde standartlara uymayanlar hakkında yasal işlem uygulandı. Gıda sağlığının yanı sıra kaldırım işgalleri, trafik ve ruhsatsız işyerleri gibi konularda da denetimler yapılarak uyarılarda bulunuldu. Uyarıları dikkate almayan işyerleri hakkında yasal işlemin yapılacağı belirtildi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığının korunması amacıyla gıda üretim ve satışı yapan işyerlerine yönelik rutin denetimlerinin bayram öncesi artırdığı belirtilerek, denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini dile getirdi.


Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-