DEDAŞ ve köylüler arasında gerginlik
Siirt’in Kurtalan ilçesine bağlı Toytepe köyünde kaçak kontrolü yapmak isteyen DEDAŞ ekipleri ile köylüler arasında gerginlik yaşandı. Saldırıya uğrayan bir DEDAŞ çalışanı ise yaralandı.
DEDAŞ ve köylüler arasında gerginlik

DEDAŞ'ın mobil ekipler, bu sabah kaçak kontrolü yapmak üzere Kurtalan ilçesine bağlı Toytepe köyüne gitti.

Toplam 18 abonesi bulunan ancak normal tüketimin neredeyse 5 katı elektrik enerjisi tükettiği DEDAŞ tarafından tespit edilen köye giden ekipler, jandarmanın aldığı önlemler arasında kontrole başlayacağı sırada gerginlik yaşandı.

Dicle Elektrik Kurumsal İletişimden yapılan açıklamada, köylülerden bazılarının önce sözlü olarak sataştığı, ardından görevlilere küfretmeye başladığı belirtildi.

Açıklamada, "Ardından da Dicle Elektrik ekiplerine tekme ve yumruklu saldırılar başladı. Bir anda ortalık karışınca jandarma, olayların daha fazla büyümemesi için havaya çok sayıda ateş açmak zorunda kaldı. Ekipteki görevlileri saldırganların elinden güçlükle alan jandarmanın çabasına rağmen saldırıların ardı arkası kesilmedi. Bunun üzerine kaçak kontrolü ileriki bir zamanda yapılmak üzere ertelendi." denildi.

Soruşturma başlatıldı

Dicle Elektrik ekiplerinin jandarmanın nezaretinde köyden ayrıldığı ifade edilen açıklamada, "Bu arada, saldırılar sırasında darp edilen bir görevli, başvurduğu sağlık merkezinden 2 gün ‘çalışamaz’ raporu aldı. Güvenlik birimleri ise olayla ilgili soruşturma başlattı." diye belirtildi.


Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-