​Sokak köpekleri 25 küçükbaş hayvanı telef etti
Batman'da bir vatandaşa ait kümese giren sokak köpekleri; kuzu, tavuk, bıldırcın, tavşandan oluşan 25 küçükbaş hayvanı telef ederken, o anlar güvenlik kameralarına yansıdı.
​Sokak köpekleri 25 küçükbaş hayvanı telef etti

Batman'ın Kardelen Mahallesinde (Emekli TOKİ) ikamet eden bir vatandaşa ait kümese giren sokak köpekleri; kuzu, tavuk, bıldırcın, tavşandan oluşan 25 küçükbaş hayvanı telef etti.

Edinilen bilgiye göre, Kardelen Mahallesindeki alışveriş merkezinin yanında Ahmet Mustafaoğlu'na ait kümese, sokak köpekleri girdi. Aç kalan başıboş köpekler, kümeste bulunan kuzu, tavuk, bıldırcın, tavşandan oluşan küçükbaş hayvanları telef etti. Köpeklerin savunmasız küçük hayvanları telef ettiği anlar orada bulunan güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Hayvanları beslemek için kümese giren Ahmet Mustafaoğlu, gördüğü manzara karşısında neye uğradığını şaşırdı. 25 adet hayvanın öldüğünü belirleyen Mustafaoğlu, sokak köpeklerinin başıboş bir şekilde dolaşmasına tepki gösterdi.

"Belediyenin acilen önlem almasını istiyoruz"

Sokak köpeklerinin toplatılmasını istediklerini ifade eden Mustafaoğlu, "Kardelen Mahallesinde esnafım. Ayrıca burada hayvanları sevdiğim için çeşitli küçükbaş hayvan besliyorum. Burada beslediğim kuzu, tavuk, bıldırcın, tavşandan oluşan hayvanlar aç kalan sokak köpekleri tarafından telef oldu. Bu köpekler sadece hayvanlara değil burada bulunan vatandaşlara da saldırıyorlar. Bunlar bir çocuğa saldırırsa onu öldürebilirler. İnsan hayatı ucuz değil. Belediyenin acilen buna önlem almasını istiyoruz." dedi.