Diyarbakır'da itfaiyenin müdahalede geç kaldığı ev kullanılamaz hale geldi
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde, dün gece bir binada çıkan yangına itfaiyenin çok geç müdahale ettiği, bu nedenle binada büyük çapta maddi hasar oluştuğu belirtildi.
Diyarbakır'da itfaiyenin müdahalede geç kaldığı ev kullanılamaz hale geldi

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde dün gece meydana gelen bir bina yangınında, olası bir facia son anda önlenirken, çıkan yangına itfaiyenin çok geç müdahale ettiği, bu nedenle binada büyük çapta maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

Alınan bilgiye göre Bağlar ilçesine bağlı Bağcılar Mahallesi'nde, Urfa Bulvarı üzerinde bulunan bir binanın 3'üncü katında, dün gece saat 02.30 sıralarında yangın çıktı. Yangın kısa sürede üst kattaki daireye de sıçradı.

Bina sakinlerinin, yangına müdahale etmesi için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerini defalarca aradığı, ekiplerin ilk başta yangın çıktığına inanmadıkları, bu nedenle vatandaşlardan video göndermelerini istedikleri öne sürüldü.

Yangının büyümesi üzerine çok sayıda vatandaşın aradığı itfaiye ekiplerinin, yangın bölgesine çok geç geldiği belirtildi.

Uzun süre müdahale edilmediği için büyüyen yangın, 6 itfaiye aracının müdahalesiyle de söndürülemedi. İtfaiye araçlarında yeterli su olmadığı iddia edildi.

Bu esnada bazı vatandaşların, itfaiye ekiplerine tepki gösterdikleri görüldü.

Bunun üzerine olay yerine gelen Karayolları Şube Müdürlüğüne bağlı bir arasözün yardımıyla, yangın kontrol altına alındı.  

Yangın esnasında bina sakinlerinin bir bölümü üst katlarda mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşlar, saatler süren çalışmanın ardından ancak tahliye edilebildi.

Dumandan etkilenen bazı vatandaşlara ambulanslarda, ayakta müdahale edildiği belirtildi.

Yangında can kaybı yaşanmazken, büyük çapta maddi hasar oluştu.

Yangın çıkmadan önce elektriklerin kesik olduğu, elektrikler geldikten hemen sonra yangın çıkması "aşırı yükleme" iddialarını da beraberinde getirdi.

Yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı.Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-