Diyarbakır Valiliği: Saldırı hazırlığındaki PKK'li yakalandı
Diyarbakır Valiliği, Çermik ilçesinde planlanan saldırı öncesinde keşif-istihbarat çalışmalarında bulunduğu belirtilen bir PKK'linin yakalandığı bildirdi.
Diyarbakır Valiliği: Saldırı hazırlığındaki PKK'li yakalandı

Diyarbakır Valiliği, Çermik adliyesi ve hükümet konağına yönelik planlanan saldırı öncesinde keşif-istihbarat çalışmalarında bulunduğu belirtilen bir PKK'linin yakalandığını duyurdu.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğünce yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Çermik İlçe Adliyesine ve Hükümet Konağına yönelik planlanan saldırı öncesinde keşif istihbarat çalışmalarında bulunulduğu tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Diyarbakır ili Çermik ilçe merkezinde belirlenen adreslerde Çermik İlçe Jandarma Komutanlığının da desteğiyle yapılan operasyonda; Agir (K) N.D. isimli terörist işbirlikçisi yakalanarak gözaltına alınmış, soruşturma işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Yardım ve Yataklık Etme' suçundan tutuklanmıştır." denildi. 

Kategori: Asayiş
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-