Valilikten Lice'deki görevden alınan muhtarlar açıklaması
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 11 mahalle muhtarının görevden uzaklaştırılmasına ilişkin yapılan haberlere binaen Lice Kaymakamlığından açıklama yapıldı.
Valilikten Lice'deki görevden alınan muhtarlar açıklaması

Bazı basın ve yayın organlarında Lice’de "11 muhtarın hukuksuz bir şekilde görevlerinden uzaklaştırıldığı" iddialarına yönelik kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Lice Kaymakamlığından konuya ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, Lice’de 11 mahalle muhtarının haklarında yürütülen ve derdest olan soruşturma ve kovuşturmalar nedeniyle idari tedbir olarak ilgili mevzuatlar çerçevesinde görevlerinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Muhtarların; silahlı terör örgütüne üye olma, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme, örgütün veya amacının propagandasını yapma, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama, kullanmak için uyuşturucu uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak, 2313 sayılı uyuşturucu maddelerin murakabesi hakkında kanuna muhalefet etmek suçlarından haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar bulunmaktadır." denildi.

Muhtarların yukarıda bahse konu kovuşturma ve soruşturmalar tamamlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırıldığı, yerlerine vekâleten görevlendirmeler yapıldığı ifade edildi. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-