DTSO ve STK’lardan İran’daki selzedelere yardım
İran'da yaşanan sel felaketinden zarar görenlere Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile yerel sivil toplum örgütleri, toplanan yardımları selzedelere gönderdi.
DTSO ve STK’lardan İran’daki selzedelere yardım

İran'da yaşanan sel felaketinden zarar görenlere Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile yerel sivil toplum örgütlerinin işbirliğiyle başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan yardımlar gönderildi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile sivil toplum örgütleri İran’da yaşanan sel felaketinin ardından selzedeler için yardım kampanyası başlatmıştı. Kampanya kapsamında toplanan yardımlar, İran’a götürülmek üzere Kızılay'a teslim edildi.

Toplanan yardımlara ilişkin bilgi veren DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Avşar, sivil toplum örgütleriyle birlikte yardım kampanyasında koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

Avşar, "Urmiye Ticaret ve Sanayi Odası’ndan aldığımız ihtiyaç listesi ve taleplere göre yardımları topladık. Topladığımız bir TIR'lık yardımı Kızılay aracılığıyla İran’a gönderdik. Yardım kampanyasına duyarlılık gösteren tüm insanlarımıza teşekkür ediyoruz." dedi.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-