Dicle’deki operasyon sona erdi
Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde 2 PKK’linin öldürüldüğü operasyon sona erdi.
Dicle’deki operasyon sona erdi

Diyarbakır Valiliği, Dicle ilçesinde 2 PKK’linin öldürüldüğü operasyon sona erdiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, operasyonda 2 kadın PKK’linin öldürüldüğü, silah, mühimmat ve yaşamsal malzemelerin ele geçirildiği belirtildi.

Öldürülen PKK’lilerin çeşitli saldırılarda yer aldığı ifade edilen açıklamada, PKK’lilerin üzerinde ele geçirilen silah ve mühimmatlar şu şekilde sıralandı:

“2 adet AK-47 Kalaşnikof Piyade Tüfeği, 4 adet AK-47 Kalaşnikof Piyade Tüfeği şarjörü, 15 adet 7,62 mm Kalaşnikof Piyade Tüfeği fişeği, 16 adet 5,45 mm Kalaşnikof Piyade Tüfeği fişeği, 4 adet el bombası, bir adet sırt çantası, 8 adet kütüklük, 2 adet palaska, giyim ve yaşam malzemeleri.

Açıklamada ele geçirilen malzemelerden delil niteliğine haiz olan silah, mühimmat ve diğer malzemeler muhafaza altına alındığı, el bombalarının ise yerinde imha edildiği belirtildi.

PKK’lilerin öldürüldüğü bölgede yapılan aramalarda tespit edilen 8 sığınağın kullanılamaz hale getirildiği dile getirilen açıklamada, arazide toprağa gömülü vaziyette tespit edilen 3 adet jelikan bidon ve imha edilen sığınaklar içerisinde; bir adet gaz maskesi, 2 adet gaz maskesi tüpü, 2 adet küçük tüp, 300 metre elektrik kablosu, bir adet radyo, 14 adet büyük pil, 23 adet kalem pil ile çok sayıda giyim, yaşam, tıbbi malzeme ve örgütsel döküman ele geçirildiği ifade edildi.

Açıklamanın sonunda ele geçirilen malzemelerden delil niteliğine haiz olan malzemeler muhafaza altına alındığı, diğer malzemelerin ise yerinde imha edildiğine yer verildi. (AMED HABER)
Kategori: Asayiş
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-