Lice ve Kulp'ta operasyon
Diyarbakır'ın Lice ve Kulp ilçeleri mülki sınırları içerisinde düzenlenen operasyonda tespit edilen 11 adet kış sığınağı, 7 adet avcı boy çukuru, 2 adet gözetleme ve ateş mevzi tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildi.
Lice ve Kulp'ta operasyon

Diyarbakır Valiliği, Lice ve Kulp ilçelerimülki sınırları içerisinde, 11 Nisan 2019 Perşembe günü başlatılan operasyonun dün akşam saat 22.00 itibariyle tamamlandığını açıkladı.

Operasyona ilişkin bilgi verilen açıklamada, PKK mensuplarınca kullanılan, 7’si birbiri ile bağlantılı 20 metrekare genişliğinde, biri 15 metrekare genişliğinde, biri 14 metrekare genişliğinde, 2’si 8 metrekare olmak üzere toplam 11) adet kış sığınağı, 7 adet avcı boy çukuru, 2 adet gözetleme ve ateş mevzinin tespit edilip tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildiği ifade edildi.

Açıklamada, "Gerçekleştirilen temas arama faaliyetlerinde bahse konu sığınaklar içerisinde, arazide ve ele geçirilen jelikan bidonlar icerisinde; 55 adet 5,56 mm. M-16 Piyade Tüfeği fişeği, 150 adet 7,62 mm. AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği fişeği, 5 adet AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği şarjörü, bir adet tim içi haberleşme telsizi, 3 adet Bixi makinalı tüfek gece görüş monte hamili, bir adet keskin nişancı silah dürbün körüğü, 2 adet silah askı kayışı, 4 adet akü, bir adet jeneratör, bir adet akım çevirici, 11 adet küçük tüp, bir kilogram amonyum nitrat, bir adet 4’lü pil bloğu, bir adet 6’lı pil bloğu, 3 adet pil, 40 metre elektrik kablosu  ve çok sayıda giyim, yaşam, tıbbi malzeme ve örgütsel doküman ele geçirilmiş, delil niteliğine haiz olan malzemeler muhafaza altına alınmış, diğer malzemeler Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereğince yerinde imha edilmiştir." denildi.