Büyükşehir Belediyesinden borç açıklaması
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, belediyenin borçlanarak çalışmalarını yaptığı yönünde çıkan haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
Büyükşehir Belediyesinden borç açıklaması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bazı basın yayın organlarında, belediyenin borçlanarak çalışmalarını yaptığı yönünde çıkan haberler üzerine yazılı açıklama yaptı.

Yapılan hizmetlerin borçlanmadan yapıldığı ifade edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal medya mecralarında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait borçlar ile ilgili iddialara yönelik kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Göreve başladığımız 1 Kasım 2016 tarihinden itibaren, Diyarbakır’ımız için gece gündüz demeden 17 ilçemizde ve tüm mahallelerimizde hiç kimseyi ötekileştirmeden tüm hemşehrilerimize hizmet ettik.

2 yıl gibi kısa sürede ortaya koyduğumuz hizmetlerle şehrimizi yeniden inşa ve ihya ettik. 2 yılda sosyal belediyecilikten şantiye belediyeciliğine tüm belediyecilik alanlarında önemli hizmetlere ve projelere imza attık.

Bizden önceki yönetimlerin 17 yılda yaptığından daha fazla eseri, projeyi ve hizmeti 2 yıl gibi kısa bir sürede hayata geçirerek hemşehrilerimizin istifadesine sunduk. Kaynaklarımızı Diyarbakır'a ve bu şehrin insanlarına hizmet yolunda en şeffaf şekilde kullandık.

Görev süremiz boyunca gerçekleştirdiğimiz belediye hizmetlerimizi, herhangi bir kurum ve kuruluştan borçlanmadan ve nakit kredi kullanmadan gerçekleştirdik.

Seçimlerden sonra bazı çevrelerce, sosyal medya başta olmak üzere farklı mecralarda, Büyükşehir Belediyemizin görev yaptığımız süre içerisinde borçlandığını belirterek kullanılan rakamsal veriler yalan, iftira, hile ve karalamadan ibaret olup gerçeği yansıtmamaktadır. Bu ve benzeri asılsız ve mesnetsiz iddialar için şahıs ve kurum olarak yasal haklarımız saklı tutulmaktadır.” (AMED HABER)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-