Sur'da çökme tehlikesi olan bina tehlike arz ediyor
Diyarbakır’ın Sur İlçesi Telgrafhane sokağının ortasında bulunan bir bina, çökme tehlikesi nedeniyle geçtiğimiz ay tahliye edildi. Tahliye edilen binanın etrafında her hangi bir önlem alınmazken, Mahalle Muhtarı Ali Ürün, yan yatan ve tehlike arz edilen binanın, kimsenin zarar görmemesi adına bir an önce yıkılmasını istediklerini belirtti. Sokak sakinleri ise, binanın önünde korku ile geçtiklerini söylediler.
Sur'da çökme tehlikesi olan bina tehlike arz ediyor

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde sokak ortasında bulunan bir bina çökme tehlikesi nedeniyle geçtiğimiz ay tahliye edildi. Tahliye edilen binanın etrafında her hangi bir önlem alınmaması tepkiye neden oldu.

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi İskenderpaşa Mahallesi Telgrafhane sokak 3. çıkmaz girişinde bulunan ve çökme tehlikesi olan 4 katlı bina ilçe belediyesi tarafından 14.02.2019 tarihinde boşaltıldı.

Sokak ortasından yan duran ve kolonları çatlak olan binanın önünde geçen mahalle sakinleri ve vatandaşlar, korku içerisinde geçtikleri görülürken, İskenderpaşa Mahallesi Muhtarı Ali Ürün, söz konusu yapının tehlike arz ettiği için belediye tarafından boşaltıldığı, fakat yıkımı yapılmadığı için tehlike arz ettiğini söyledi.

“Çöker ise vebalı ağır olur”

Mahalle sakinlerinin her gün muhtarlık makamına gelerek durumdan duydukları rahatsızlığı kendisine anlattığını belirten Ürün, “Vatandaşlar sokaktan geçerken korku ile geçiyorlar. Gördüğünüz gibi bina yan duruyor ve her an yıkılma ile karşı karşıya. Yetkili kurumlardan ricamız bir an önce burada bir facia yaşanmadan yıkımın yapılmasıdır. Bina burada geçen vatandaşların üzerine yıkılır ise bunun vebalı ve sorumluluğu ağır olur” diye konuştu.

“Ya yıksınlar, yada önlem alsınlar”

Sokak ortasında yan yatan binanın altından geçmek zorunda kalan vatandaşlar ise, söz konusu binanın altından korku ile geçtiklerini, her hangi bir can kaybı yaşanmadan, ya yıkımı yapılsın yada önlem alınmasını istediklerini söylediler.

Öte yandan, akşam saatleri olunca söz konusu bina uyuşturucu ve uçucu madde kullanan şahısların mekanı haline geldiğini ifade eden mahalle sakinleri, karanlık çöktüğünde evi binanın yanında olanlar dışarı çıkamadığını, evi bir alt sokakta olanlar ise, farklı güzergahlardan evlerine gitmek zorunda kaldığını sözlerine eklediler. (GÜNEYDOĞU EKSPRES GAZETESİ)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-