Göstericilerden ezana büyük saygısızlık
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İstiklal Caddesi'nde yürüyüş yapan göstericilerin, ezan sesini ıslık sesiyle bastırmaya çalışması büyük tepkilere neden oldu.
Göstericilerden ezana büyük saygısızlık

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İstiklal Caddesi'nde, yürüyüş yapan göstericiler, ezan sesini duyunca ıslık çalmaya başladı. Skandal görüntü tepkilere neden oldu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim'de bir araya gelen kadın grupları, yürüyüş düzenledi. İstiklal Caddesine gelen göstericiler, İslam'ın şiarlarından olan ezan okunduğu sırada, ezanı ıslıkla bastırmaya çalıştı.

Ezana büyük saygısızlığın yapıldığı anlar, cep telefonu kameraların yansırken skandal olay tepkileri de beraberinde getirdi.

Sosyal medya kullanıcıları Müslüman bir ülkede ezanın ıslıkla bastırılmaya çalışılmasının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Sosyal medya kullanıcılarından bazılarının tepkileri şöyle:

Sanatçı Dursun Ali Erzincanlı: “Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek isterler. Kafirler istemese de Allah, nurunu mutlaka tamamlayacaktır.” (Tevbe Sûresi:32) Cin çarpması vakalarından bilinir; Ezan sesi, ciddi rahatsızlık verir. Çünkü Ezan, yüksek ruhların gıdasıdır. Alçaklar rahatsız olur."

Eski Milletvekili Metin Külünk: "Ezan'a karşı böyle bir hayasızlığı yapan, aslından habersizlere İstiklal Marşı'ndan başka hangi söz gerek! Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli: Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli. Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli, Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli."

Gazeteci Nurettin Şimşek: "Ezan okunurken gavur bile ıslık çalmaz..."

Gazeteci Yusuf Kaplan: "Ezan'ı protesto ediyor köle ruhlular! Sizin yaptığınızı sömürgeciler yapamazdı! Kimsiniz siz? Celladına aşık tasmalı çekirgeler!"

Tarihçi Mustafa Armağan: "Hep söylüyorum. Kazanımlarınıza sahip çıkmazsanız bir gün elinizden alırlar.  Çapulcu sürüsü höt deyince masaların altına saklananlar tarihte şerefli bir yer edinemezler. Baskılar karşısında atılacak bir geri adım ezana kadar dayanır. Nitekim bunun sinyallerini verdiler."

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek: "8 Mart Dünya Kadınlar gününde Taksim'de yürüyüş yapan feministler ezan okunmaya başlanınca ıslık çalıp ezanı protesto ettiler... Allah cezada acele eden değildir...ama mutlak hesap sorandır..."

Gazeteci Hacı Yakışıklı: "Ezan okunurken mahallenin köpekleri hep bir ağızdan havlamaya başlar, hayvandır havlar! Ezan okunurken Taksim'de havlayanlar hayvan bile olamaz; olsa olsa bu milletin sinesine sokulmuş provokatör birer kuduz it olabilirler!"

Yazar Sema Maraşlı: "Ezan 'Küfre sapanlar 'Bu Kur’an’ı dinlemeyin ve ona karşı gürültü yapın. Belki böylece üstün gelirsiniz.' dediler. İşte o kâfirlik yapanlara elbette şiddetli bir azabı tattıracağız ve elbette onları, yapmakta olduklarının en kötüsü ile cezalandıracağız.' Fussilet suresi 26-27"


Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-