Diyanet İşleri Başkanı Diyarbakır’da
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti.
Diyanet İşleri Başkanı Diyarbakır’da

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Vali Güzeloğlu tarafından karşılanan Başkan Erbaş, Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra, beraberindeki heyetle birlikte Valilik Makamına geçti.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Regaip gecesini, peygamberler ve sahabeler şehri Diyarbakır’da idrak etmekten duymuş olduğum mutluluğu, bahtiyarlığı ifade ettti.

“”Regaip gecesi, 3 ayların başlangıcıdır” diyen Erbaş, “Recep Şaban ve Ramazan ayını bu üç aylarda idrak edeceğiz. Bu güzel aylara, peygamberler şehri ve Anadolu'daki ilk Müslüman belde olan Diyarbakır'da girmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Rabbim hayırlara vesile eylesin inşallah. Tabi Peygamberimizin vefatından 7 sene geçtikten hemen sonra İslam'la buluşan ve günümüze kadar ezan sesinin hiç dinmediği bir belde olmasının ayrı bir önemi var. Diyarbakır'ın inşallah kıyamete kadar da, ezan sesleri hiç susmadan, bu beldelerde İslam devam edecektir.” Dedi.

“Kurşunlu Camii'nde idrak edilmiş olmasının ayrı bir önemi ve anlamı var”

Kurşunlu Camiinde Regaip kandil programının olacağını hatırlatan Erbaş, “Özellikle bu akşam Regaip gecesi münasebetiyle TRT 1'den ve Diyanet TV'den yayınlayacağımız Mevlidi Şerif programının, terör örgütünün tahrip etmiş olduğu ama bugün inşallah, bu akşamdan itibaren yeniden ibadete açılacak Kurşunlu Camii'nde idrak edilmiş olmasının da ayrı bir önemi ve anlamı var. Ben bu vesileyle Sayın Valimize ve daha önceki idarecilerimize kısa zamanda Diyarbakır'ı diyarı huzur haline getirdiklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bu çok büyük bir gelişme. Huzur beldesi tekrar öz benliğine kavuşuyor. Öteden beri medreseler, mektepler şehri olan, ilim şehri, irfan şehri olan Diyarbakır'ın bundan sonraki süreçte de insanımızın kalbine dokunan, yüreğine dokunan, çok güzel hizmetler yapacağını, hem ilim, irfan noktasında, hem de insanımızın, toplumumuzun refahı huzuru noktasında, daha güzel faaliyetler yapılacağına olan inancım tamdır.” İfadelerini kullandı.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın karşılıklı hediye takdiminin ardından ziyaret sona erdi. (AMED HABER)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-