Diyarbakır'da 1200 yıllık İncil ele geçirildi
Diyarbakır'da altın işlemeli figürleri bulunan, 17 yapraklı, 1200 yıllık olduğu tahmin edilen İncil ele geçirildi.
Diyarbakır'da 1200 yıllık İncil ele geçirildi

Yapılan bir ihbarı değerlendiren Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, 1200 yıllık deri üzerine altın yazmalı İncil'i satmak isteyen 6 şüpheliyi yakaladı.

Konu ile ilgili Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Kayapınar ilçesinde ikamet eden üç şüpheli şahsın elinde bulundurdukları, 1200 yıllık deri üzerine altın yazmalı bir adet dini motifli kitabı satmak için alıcı aradıkları yönünde bilgi elde edilmiştir.

Bu kapsamda, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı doğrultusunda 4 Şubat 2019 Pazartesi günü Diyarbakır ili Kayapınar ilçesinde icra edilen operasyonda; bahse konu şüpheli şahıslar, altın yazmalı dini motifli kitabı satmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalanmıştır.

Şahısların üzerlerinde ve işyerlerinde yapılan adli aramada; deri üzerine altın işlemeli figürleri bulunan, 17 yaprak ve 34 sayfadan oluşan İncil kitabı ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilmesi ve alınan talimat uyarınca ele geçirilen tarihi eser muhafaza altına alınmış, olayla iltisaklı 6 şüpheli gözaltına alınmıştır.  

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir."
Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-