Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tahtakurusu çilesi
Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tahtakuruları, refakatçilerin tepkisine neden oldu. Nöroloji Kliniği yoğun bakım bölümünde ortaya çıkan tahtakuruları yüzünden, hasta odalarındaki refakatçi koltukları bekleme salonuna alınarak ilaçlanıp kapatıldı.
Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tahtakurusu çilesi

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Kliniği yoğun bakım bölümünde ortaya çıkan tahtakuruları yüzünden, hasta odalarındaki refakatçi koltukları bekleme salonuna alınarak ilaçlanıp kapatıldı.  Bekleme salonuna giremeyen hasta yakınları, 8 gündür koridorda yerde yatıyor.

Vatandaşlar; yetkili kişilerle görüştüklerini, ilaçlandıktan 6 saat sonra bekleme salonunun açılacağını, daha sonra da 48 saat beklenmesi gerektiğini kendilerine iletildiğini, gelinen son noktada ise 8 gündür bekleme salonunun açılmadığını, 8 gündür koridorda battaniye sererek yerde veya banklarda yattıklarını söyledi.

48 SAAT İÇİNDE AÇILACAĞI SÖYLENDİ

Konuyla ilgili tepkisini dile getiren hasta yakını Vedat Kaya; “17 gündür buradayım. Hastamız yoğun bakımda olduğu için ihtiyacı olur diye bir yere ayrılamıyoruz. Öncesinde bekleme salonunda yatıyorduk dinleniyorduk. Hasta odasında tekli çekyatlar vardı dinleniyorduk. 8 gündür burayı kapattılar. Bize söyledikleri hasta yakınlarının getirdikleri battaniyelerden dolayı tahtakurularının olduğu ve ilaçlama yapılacağıydı. Odalardaki tekli çekyatları çıkardılar bekleme salonuna alıp ilaçladılar. 6 saat içinde açılacağı söylendi. Sonra 48 saat dendi. Ama hiçbir gelişme yok. 8 gündür kapalı. Bugün bile yetkili kişiyle görüştüğümde en kısa sürede açılacağını söyledi. İnsanlar burada perişan oldu. 8 gündür battaniye yere sererek yatmaya çalışıyorlar. Yer beton insanlar burada yerde yata yata zatürre oldu. Bizim ev yine Diyarbakır’da olmasına rağmen zorluk çekiyoruz, Diyarbakır dışından gelen insanlar burada perişan oldu. Yetkililer artık buna bir el atsın” diye konuştu.

ODADA OTURACAK KOLTUK YOK

Odada oturacak bir koltuğun bile olmadığını belirten hasta yakını İbrahim Cennet ise; “Yaklaşık 10 gündür buradayım. Dönüşümlü olarak diğer akrabalarımızla hastamızın yanında kalmaya çalışıyoruz. Hasta odalarındaki koltukları çıkardıkları için hastamızın yanında oturacak, duracak yere yok. Gelip koridorda oturuyoruz. Geç saat oldu mu odada yere battaniye serip uyumaya çalışıyoruz. Sert, beton zeminde ne kadar uyuyabilirsek artık. Yetkili kişilerle konuştuğumuzda en yakın zamanda bu sorunun çözüleceğini söylüyorlar ama onlar da net bir tarih vermiyorlar. Burada sıkıntıyı en çok biz çekiyoruz” dedi.

BİR ÇÖZÜM BULUNSUN

İsmini söylemek istemeyen bir vatandaş da, bir haftayı aşkın süredir çözüm bulunamadığını ifade ederek, şöyle dedi: “Odalardaki bütün çekyatları koltukları topladılar. İlaçladılar. İnsanların oturacak yeri kalmadı. Yatacak yeri kalmadı. Battaniyeleri yere serip yatıyoruz. Geceleri de betondan dolayı soğuk oluyor. Bugün yarın, bugün yarın diye diye bir haftayı geçti. Vatandaşı düşünen kimse yok. Artık bir çözüm bulunsun istiyoruz.” (GÜNEYDOĞU GÜNCEL GAZETESİ)

Kategori: Sağlık & Yaşam
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-