7 ilden öğrenciler Diyarbakır'da buluştu
Aksaray, Giresun, Isparta, Karabük, Kırıkkale, Ordu ve Sinop'taki KYK yurtlarında kalan öğrenciler, Edebiyat Kampı'na katılmak üzere Diyarbakır'a geldiler.
7 ilden öğrenciler Diyarbakır'da buluştu

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde dördüncüsü düzenlenen Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tematik kış kamplarının Edebiyat Kampı, bu yıl Diyarbakır'da gerçekleştirildi.

Aksaray, Giresun, Isparta, Karabük, Kırıkkale, Ordu ve Sinop'tan 150 öğrencinin katıldığı kamp dolayısıyla Dicle Üniversitesi (DÜ) Kültür ve Kongre Merkezinde program düzenlendi.

Açılış konuşmasını yapan KYK Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanı Bilal Arslan, farklı illerden Diyarbakır'a gelen öğrencilerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Kampa katılan öğrencilerin 5 gün boyunca şair, yazar ve edebiyatçıların sunumlarına katılacaklarını bildiren Arslan, yarıyıl tatilinin güzel şekilde değerlendirilmesini istediklerini kaydetti.

Etkinlik kapsamında Diyarbakır'a gelen öğrenciler, kentin tarihi ve doğal güzelliklerini görüp, şair, yazar ve edebiyatçılarla buluşacaklar.Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-