Diyarbakır'ın 3 ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilanı
​Diyarbakır'ın Lice, Hani ve Kocaköy ilçelerine bağlı 10 köy ve mezralarında PKK'ye yönelik yapılacak operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Diyarbakır'ın 3 ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilanı

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada Lice, Hani ve Kocaköy ilçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda PKK'ye yönelik operasyon düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada "Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla Lice ilçesine bağlı olan Güçlü ve Gökçe köyleri ile bağlı mezraları; Kocaköy ilçesine bağlı olan Şaklat, Yazıköy ve Anbar Köyleri ile bağlı mezraları; Hani ilçesine bağlı olan Uzunlar, Serenköy, Kırım, Yayvan ve Soylu Köyleri ile bağlı mezraları 07 Ocak 2019 Pazartesi günü saat 06.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır." denildi.

Açıklamada, söz konusu yasağa uyulması, vatandaşların can ve mal güvenliği yönünden önem arz ettiği, yasağın bitim süresinin ayrıca duyurulacağı belirtildi.

Kategori: Asayiş
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-