Hırsızlar camiden inşaat malzemeleri çaldı
Batman’da inşaatı devam eden bir camiden kimliği belirsiz kişi veya kişilerce inşaat malzemeleri çalındı.
Hırsızlar camiden inşaat malzemeleri çaldı

Batman merkez Erköklü (Ermıyê) Mahallesinde bulunan ve inşaatı devam eden camiden inşaat işçilerine ait inşaat malzemeleri çalındı.

Edinilen bilgiye göre, dün gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce Erköklü Mahallesinde inşaatı devam eden camiden yaklaş 10 bin lira değerinde inşaat malzemeleri çalındı.

Yaşanan hırsızlık olayına tepki gösteren inşaat işçilerinden Yunus Özdemirdağ, Elazığ’ın Palo ilçesinden gelerek cami inşaatında çalıştıklarını yaşanan hırsızlık olayı kendilerini mağdur etiğini söyledi.

20 yıldan fazladır cami inşaatlarında çalıştıklarını dile getiren Özdemirdağ, “Minare, kubbe ve cami için nakış gibi birçok iş yapıyoruz. Batman’da yaklaşık 50 gündür çalışıyoruz. Dün akşam paydos ederken demir kesme makinamızı bıraktığımız yerde sabah olmadığını fark etik. Demir kesme makinası dışında iki varil yağımız ve fark edemediğimiz başka malzemelerimiz çalındı. Önlem alınmazsa aynı hırsızlar yarın başka hırsızlık girişimlerinde de bulunabilir.” dedi.

Yapılan hırsızlık olayının insanlığa ve vicdana sığmadığını dile getiren Özdemirdağ, “Yaklaşık 10 bin lira zararımız oldu, mağdur olduk işlerimiz aksadı. Makinamız olmazsa çalışmalar duracak. Yaşanan hırsızlık olayını polise bildirdik, bir an önce makinamızın bulunmasını istiyoruz. Makinamız bulunduğunda bir an önce diğer minareye başlayıp işimizi bitirip evimize gideceğiz. İnsanları anlayamıyorum, cami gibi mukaddes bir mekândan nasıl hırsızlık yapılır. Camilerimiz kutsalımızdır ama adamlar camiden halı ve inşaat malzemesi gibi eşyalar çalıyor. Bu davranış insanlığa ve vicdanlıya sığmaz. Allah’ın (celle celaluhu) evine zarar veren bir insan her şey beklenilir. Tüm ekip arkadaşlarımla beraber bu olayı kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.  

Son olarak Özdemirdağ, “Mağduriyetimizin mutlaka giderilmesini istiyoruz. Ekip arkadaşlarımla beraber boş kalıyoruz. Makinamız bulunmazsa iş yapamayız ve boşta kalırız. Bir an önce mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Kim yapmışsa jandarma veya polis tarafından yakalanmasını istiyoruz. Yaşanan bu hırsızlık olayından dolayı mağduruz.” şeklinde konuştu.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-