PKK'ye operasyon: 26 gözaltı
Muş'ta PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 26 şahıs gözaltın alınırken yapılan aramalarda da mühimmat ele geçirildi.
PKK'ye operasyon: 26 gözaltı

Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda örgüt propagandası ve işbirlikçilik yapan 26 kişinin gözaltına alındığı ve 10 ayrı adreste yapılan aramalarda mühimmat ele geçirildiği bildirildi.

Konuya ilişkin valilik açıklamasında, "PKK/KCK Terör Örgütüne kurye işbirlikçilik yapan ve örgütün propagandasını yaptığı tespit edilen şahıslara yönelik, İl Merkezi ve İlçelerde 26-27 Kasım 2018 tarihlerinde başlatılan operasyonlarda, toplam 19 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ve şahıslar hakkında gerekli adli işlemler başlatılmıştır." denildi.

Açıklamanın devamında, 10 ayrı evde arama yapıldığı belirtilerek "27 Kasım Terör Örgütü’nün sözde kuruluş yıldönümüne yönelik alınan tedbirler çerçevesinde BTÖ işbirlikçilerine yönelik Muş İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalarda 10 ayrı adreste şahısların ev ve eklentilerinde arama yapılmıştır. Yapılan aramada; 2 adet tabanca, 3 adet tabanca şarjörü, 125 adet tabanca fişeği, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 19) adet av tüfeği fişeği, bir adet bıçak ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili 7 şahıs gözaltına alınmış olup adli tahkikata başlanılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Kategori: Asayiş
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-