Kayapınar Belediyesinde adrese teslim personel alımı iddiası
Diyarbakır’da Kayapınar Belediyesi kayyumunun sadece birkaç saati kapsayan personel ilanı vermesi kafalarda soru işareti yarattı.
Kayapınar Belediyesinde adrese teslim personel alımı iddiası

Kamu kurumuna alınacak personel alımları için sadece bir günlük, hatta birkaç saatlik göstermelik iş ilanı ile işlem olur mu? Bu soru size ilk sorulduğunda belki inanmayacaksınız ancak bu olay Diyarbakır’da gerçekleşti. Hem de kentin en gelişen bölgesinin belediyesi olan Kayapınar Belediyesi tarafından. Üniversite mezunu 3 kişi, ilkokul mezunu bir kişi ve ortaokul mezunu bir kişi olmak üzere 5 kişinin alınacağı iş için başvuru tarihinin 30 Ekim’de başlayıp yine 30 Ekim’de sona erecek şekilde gösterilmesi kafalarda soru işareti yarattı, birçok spekülasyona neden oldu.

Kafa karıştıran ilanda yeni tokat valisinin imzası var

Tartışma yaratan ve tepkilere neden olan garip (!) işe alım ilanının altında ise son valiler kararnamesi ile Tokat’a vali olarak atanan Kaymakam Ozan Balcı’nın imzası var. Balcı’nın görevden ayrılmadan bir gün önce personel alımını gerçekleştirmesi tepkiye neden oldu.

Daha önceki işe alımlarda torpil, usulsüzlük ve adam kayırmanın ayyuka çıktığı Kayapınar Belediyesinde yapılan birkaç saatlik ve göstermelik iş alım ilanı, iddiaların ayyuka çıktığı belediyenin geldiği son durumu ortaya koydu. Şimdi herkes, birkaç saatlik göstermelik ilanla işe alınan beş şanslı kişiyi (!) merak ediyor. (TİGRİS HABER)Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-