Van’da 105 kilo eroin ele geçirildi
​Van’da iki ayrı noktada yapılan çalışmalarda 105 kilo 194 gram eroin ele geçirildi.
Van’da 105 kilo eroin ele geçirildi

Van’ın Edremit ilçesinde bir ahırda yapılan aramada 84 kilo 585 gram, Tuşba ilçesinde yapılan çalışmalarda 20 kilo 609 gram olmak üzere  toplamda 105 kilo 194 gram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili altı kişi gözaltına alındı.

Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 25 Ekim 2018 günü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından arama gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, Düzce Emniyet Müdürlüğü ile Koordineli olarak Edremit İlçesi Şabaniye Mahallesi Çay Üstü 3. Sokak üzerinde bulunan bir ahırda, Narkotik Madde Arama Köpeği Lisa ile birlikte yapılan detaylı aramada, yere gömülü 2 varil ve 2 çuval içerisine zulalanmış 149 paket halinde toplam 84 kilo 585 gram, Tuşba ilçesi Erciş yolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan 61 plaka sayılı TIR'da, Narkotik Madde Arama Köpeği Bozo ile birlikte yapılan detaylı aramada, lastikler içerisine zulalanmış 40 paket halinde toplam 20 kilo 609 gram, olmak üzere iki operasyonda toplamda 105 kilo 194 gram eroin maddesi ele geçirildi." denildi.

Açıklamanın devamında, elde edilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak 6 şahsın "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Uyuşturucu Madde Nakletmek" suçundan gözaltına alındığı, soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğü belirtildi.

Kategori: Asayiş
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-